Egy balkezes grafológus önéletútja
Az „első állomásom”, amelyre vissza tudok emlékezni, egy hatalmas méretű, barna, kemény fedeles kockás füzet. Ebben balkezes kis elsősként, napi egy teljes A4-es oldalt kellett írnom – jobb kézzel. Egész nap azt írtam, hogy meglegyen a napi adag… Szívesen cseréltem volna osztálytársammal, Andreával, aki bár nagyon butácska volt, de gyönyörűen írt (jobbkézzel)!
- Csúnya és rendezetlen volt az írásom, mindenki úgy vélte, hogy rám fér a gyakorlás! De még így sem kaptam soha jobb jegyet a külalakra hármasnál... Az olvasás, fogalmazás nagyon jól ment, akkor az írás miért nem? Kisiskolás korom óta rengeteget olvastam, a szellemi kapacitásom meglehetősen nagy volt mindig, csak írni ne kellene!
A grafológiáról akkor még hírből sem hallottam. Később tudtam meg, hogy az egyik szülőm fiatal éveiben tanult íráselemzést… valószínűleg a „klasszikus” változatát, amelyben a balkezességről szó sem volt...
- A következő stációk az iskolás évek voltak, ahol soha nem tudtam teljesíteni a felém támasztott elvárásokat. Gyönyörű fogalmazások, csúnyán leírva. Matekórán vergődések. A egyetlen kellemes emlék a sport, ahol kajakosként szép eredményeim voltak. „Kétkezes” sport…!
- Pályaválasztás… Mi szerettem volna lenni akkoriban? Pl. lótenyésztő. Mi lehettem? Gimnazista, matek fakton…Nagy Ég! Az érettségin majdnem meghúztak. Nem, nem matekból (meglett a kettes), hanem irodalomból! Több száz könyv elolvasása után a verselemzésem „külön utakon” járt. Ahogyan én is…! Most utólag visszagondolva, ha akkor elvittek volna egy grafológushoz, talán minden másképpen alakul!
Bár, talán minden éppen úgy van jól, ahogy történt!
- A járatlan utak szövevényes rendszerében időnként eltévedtem, majd elkezdtem keresni saját magamat.
Ebben nagy segítségemre volt a grafológia, amit már a 3. „x” után kezdtem el tanulni. A klasszikus íráselemzés alapjai azonban a jobbkezesek szabályrendszerére épülnek. Nagyon szorgalmas diák voltam, alapos és minden megállapítást megkérdőjelező. „Unikumként” végeztem a záróvizsgákon, akkor már saját összefüggésrendszereket, táblázatokat állítottam össze, amelyeket szorgalmasan másoltak a körülöttem lévők. A tanárok is…
Miért? Azért, mert én magam voltam a saját „kísérleti nyulam”, akire a több száz éves grafológiai szabályok (a XVIII. században állították össze) nem érvényesek maradéktalanul. Pedig egy személyiségelemzésnek teljesen pontosnak kell lennie! Akkor most én „nem vagyok érvényes”, vagy a grafológia alapjaival van baj?!
Szerencsére a gyermekkori identitásbeli megkérdőjelezések ellenére akadt még némi maradék önbecsülésem, és főleg hitem. A Gondviselés mellett magában a Teremtésben, amely által több millió balkezes ember születik és született…
Ezért úgy döntöttem, hogy mivel mégsem olyan rossz hely ez a világ – teszek egy „balkanyart”, és az íráselemzések során (is) beintegrálom azokat a jellemzőket, amelyek a szabályoson, a mérhetőn túl nagyon is léteznek valahol… Például a jobbkezesek mellett vannak balkezesek, rejtett balkezesek, átszoktatottak is.
Speciális balkezes írásmóddal, egyéni tehetséggel!
A hagyományos íráselemzés szabályrendszerét azonban ki kell egészíteni a balkezesekre fokozottan érvényes intuitív grafológia területére. A jobbkezesekhez képest itt eltérőek a születési adottságok, mások az irányok, mások a képességek.
A balkezesek, jobb agyféltekésekként kifinomult és érzékeny lelkülettel rendelkeznek. Empatikusan, erős humán beállítottsággal viszonyulnak a környezetükhöz. Érzelmeik mélyek, és éppen ezért nagyon tudnak szeretni, de könnyen sebezhetőek is. Kreatív és egyedi látásmódjukkal sokrétűen járulnak hozzá a világ fejlődéséhez és kiteljesedéséhez!
- Átszoktatott balkezesként először magamon fejlesztettem- és próbáltam ki a grafológiai elemzéseket követő Komplex Balkezes Terápiát. Számomra, és most már nagyon sok balkezes és átszoktatott sorstársam/kliensem számára a hazafelé tartó „balkanyar”, vezet önmagunkhoz!
A grafológia szerteágazó útjain megszerzett tapasztalatokat az írás- és rajzelemzések mellett online kurzusok, grafológiai tanfolyamok formájában is továbbadom.
Új Hír! A Grafoműhely komplex grafológiai tanfolyamát "Grafológia és rajzelemzés a pedagógiai gyakorlatban" címmel sikerült akkreditáltatni a pedagógusok továbbképzési rendszerében! Ebben a balkezes anyag külön tananyagrészt kapott! (-:
Ez több mint 20 év tanulás, tapasztalat és "harc" eredménye, annak érdekében, hogy a következő generációk balkezes- és rejtett balkezes gyermekei már könnyebben tanuljanak meg balkézzel írni, és ki tudják bontakoztatni a képességeiket, készségeiket!
A képzés 2021. szeptemberében indul. Bővebb információk és részletes tematika: ITT
Utóirat: Hogy hogyan írok ma? Mindkét kezemmel, ligatúrákat (egyedi betűkapcsolások, két betűből egy új forma) alkotva, könnyed és gyors tempóban. Persze, a hagyományos íráselemzés eszközeivel nem lehet elemezni, de én már tudom az intuitív íráselemzés titkait is…! A szakmámban az "írást", illetve annak "tudományát" sikerült felsőfokra fejleszteni. Azokat tanítani, akik egykor közepesre minősítették a kis átszoktatott teljesítményét.
Mégis halad ez a Világ előre! (Lehet, hogy a balkezesek tolják?!) (-;
A Balkezesek Világát, ezt a különleges közösséget ünnepeljük minden évben az egész világon, augusztus 13.-án! (-:
Varju Beáta
grafológus